Gerber Baby & Toddler Girl French Terry Top, Tulle Tutu, & повлекување на нозе, сет на облека од 3 парчиња
Свеж

Gerber Baby & Toddler Girl French Terry Top, Tulle Tutu, & повлекување на нозе, сет на облека од 3 парчиња

DEN 144.00

Достапно е за нарачката

Мека, удобна и радосна! Нашите 3-парчиња француски тери и сетови за нозе вклучуваат еден врв со долг ракав, еден пар панталони за влечење, и едно здолниште од туту направено со меки ткаенини. Ние користиме Стандард 100 според ОЕКО-Текс сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против список со повеќе од 400 штетни материи, вклучително и PFA. Овој комплет за облека за девојчиња или девојчиња за деца има корално розово и слива виолетова печатење на јаболко. Гербер бебе и дете девојче Француски Тери Топ, Тул Туту, и влечење на нозе, сет на облеки од 3 парчиња (новороденче-5Т). Вклучува еден француски Тери Топ, еден Тул Туту и ​​еден пар хеланки. Мекиот француски Тери Топ има долги ракави, вратот на екипажот и задниот дел на задниот дел само за полесни промени во големината на новороденчињата (NB - 24 M). Хелангите имаат лесен, повлечен дизајн со нежна еластична лента за половината за удобност во стомакот. Цврсти корални розови нозе и туту. Врвот на сливи со корални розови, сето ова печатење на јаболка. Карактеристики на симпатична Пом Пом Трим . Туту дизајниран со мека памучна маичка за удобност за целодневна удобност. Совршено е да додадете талент во која било облека!. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HIN.94317 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : Топ и хеланки : 100% памук / здолниште од тул : 100% полиестерска тул, подлега : 100% памучен дрес. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.