Ove Decors Pasadena 44- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со безделна врата за туширање во сатен никел
Свеж

Ove Decors Pasadena 44- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со безделна врата за туширање во сатен никел

DEN 4799.68

Достапно е за нарачката

Ove Decors бесконечен 44 1/8 во комплет за туширање во Пасадена со врата за туширање без рамка нуди вид на едноставна, стилска разноврсност што ги надополнува сите стилови на бања. Поставениот има хардвер за квалитет на врвен квалитет во финиш на сатен никел, и вклучува 29 во панел со широки врати, 12 во широка влезна панел, 33 во широк страничен панел, идеален за инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 43 3/8 до 44 1/8 in. Ширина x 34 1/2 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : PA0643200. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Metal Guard Technology - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.