Сода бикарбона Sanvall, Оз
Свеж

Сода бикарбона Sanvall, Оз

DEN 1.33

Достапно е за нарачката

Сода бикарбона 16 мл Тоа е ефтино, еколошки, без мирис и безбеден за скоро сите површини, што го прави идеален за употреба на домаќинството, намалување на киселоста на храна додека готви, олеснува металоиди, кисела стомак, варење на киселина и вознемирен стомак. Како благ абразивен агенс, сода бикарбона може да се користи на местото на паста за заби. Попрскани околу надворешните влезови во и темелите на домовите, може да забрани мравки и други инсекти да лазат внатре. Растворен во млака бања, ќе ја смири непријатноста од изгореници од сончање и чешање на отровен бршлен. Направено во паста со ладна вода и се нанесува директно на кожата, ќе ја олесни болката на убодите од пчели. Горушица, кисело стомак, киселина Индегестија, вознемирен стомак, употреба на домаќинства.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.