Stalwart oz Hammer на природно дрвено дрво
Свеж

Stalwart oz Hammer на природно дрвено дрво

DEN 1773.12

Достапно е за нарачката

Stalwart 16 унца природниот чекан од тврдо дрво е изграден за да се справи со тешки работни места. Капната фалсификувана челична глава е третирана со топлина за сила и издржливост, така што имате доверба да го направите ова ваш чекан за секојдневни работни места. Целосна челична глава од 16 унца ја обезбедува тежината и рамнотежата потребна за тешки удари и кривината канџи ќе ви ја даде потребната моќ за влечење. Истелените рабови на завршувањата на канџите ви помагаат да се потрудите да ги повлечете главите на ноктите. Главата е трајно врзана на полираната рачка од тврдо дрво со помош на долготраен епоксид. Природната рачка од тврдо дрво нуди удобен зафат и анти-вибрации благодарение на меките контури и дарежливата ширина. Stalwart 16 мл природно тврдо дрво чекан 13 инч.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.