Фалсификувани Челик Clevis Лизга Кука Со Безбедност Бравата, 65, фунти, 1-1 4-Во Отворање, 5 8 Пин
Свеж

Фалсификувани Челик Clevis Лизга Кука Со Безбедност Бравата, 65, фунти, 1-1 4-Во Отворање, 5 8 Пин

DEN 239.84

Достапно е за нарачката

Секогаш постојат некои фактори на патот што не можете да ги контролирате неодговорен возач, неповолни временски услови но, едно нешто што можете да го контролирате е типот на опрема за влечење што ја користите. Само затоа што постојат закани таму, не значи дека вашите авантури за влечење треба да бидат опасни. КУРТ нуди различни производи за безбедност на влечење, вклучувајќи безбедносни синџири, безбедносни кабли, куки, врски и многу повеќе за да бидете сигурни дека Имате доверба Да Го Донесете и доверлива опрема за да Го Донесете безбедно. КУРТ кливис куките се тешки куки за поврзување на безбедносни синџири или синџир на врзивно средство за транспорт. Исполнувајќи ги барањата за висок тест, транспортен и легиран синџир, куките на кливис се совршени за прицврстување на тежок товар и обезбедување големи товари во комерцијални и индустриски апликации. Тие имаат фалсификувана, термички обработена челична конструкција за да обезбедат долготрајна отпорност на абење и доаѓаат со издржлива завршница на цинк за да ги надминат елементите. Оваа конкретна кука кливис има големина на кука од 1-1/4" и нуди бруто капацитет за тежина на приколката од 65.000 фунти. Доаѓа со игла за кука и игла за цврсто прицврстување на алка од синџир или кабелска јамка, а има и безбедносна брава со пружина. Слично на брзата врска, безбедносната брава овозможува безбедносна врска со синџирот што нема да се ослободи од вибрациите на возилото или да се заглавува на нерамен терен. Запомнете, при прицврстување на безбедносните синџири, синџирите треба да бидат вкрстени под спојката на приколката, и секоја кука и синџир мора да бидат оценети за да ја исполнат или надминат бруто тежината на приколката. Брзо и лесно ги поврзува безбедносните синџири од приколка до возило за влечење. Ексклузивниот дизајн и безбедносната брава натоварена со пружина помагаат да се обезбеди сигурно прицврстување. Ги исполнува барањата за високо-тест, транспорт и легура синџир.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.