Вејлон Џенингс - Оригинален Одметник
Свеж

Вејлон Џенингс - Оригинален Одметник

DEN 1.00

Достапно е за нарачката

Специјално преиздавање на оваа одлична компилација од 12 рани снимки од озлогласениот одметник на кантри музиката, Вејлон Џенингс!Вклучува " Не Размислувајте Двапати, Во Ред Е, " "Бело Молња", " "Плачење," ""Толку Е Лесно" и многу повеќе!Карактеристики производство и гостување настапи од страна на крајот голема икона на почетокот на рок музиката, Бади Холи!"Достапно КАКО МИНИ-лп ГЕЈТФОЛД ЦД или луксузен ТРИ-ОБОЕН ЦРВЕН, БЕЛ И СИН винил! Вејлон Џенингс - Оригинален Одметник (Три-Обоени Црвени, Бели И Сини Винил).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Пее Беси Смит
Свеж
Пее Беси Смит
Достапно е за нарачката
DEN 1.33
Оценка на купувачите: