Nitto Crosstek 225 75- S гума
Свеж

Nitto Crosstek 225 75- S гума

DEN 4160.00

Достапно е за нарачката

Nitto Crosstek 2 е автопатски терен цела сезонска гума произведена за SUV и лесни камиони. Овој модел има и некои големини на патнички возила. Nitto нуди гаранција од 60,000 милји за облека со метрички димензии со брзина S и T и гаранција од 50.000 чајни облека со метрички димензии H и V брзина и големини на лесни камиони на овој модел на гуми .. Гумата промовира одлично во сите временски влезови. Асиметричниот дизајн на шарите, со специјалните детали за засилување и големите блокади на шарите, ја подобрува способноста за суво, влажно и зимско време. Соединението на гумите и дизајнот на шарите работат заедно за да се обезбеди побезбеден пат на патот во сите временски услови. Трите опкружени жлебови активно се спротивставуваат на хидропланирањето со елиминирање на водата и слабеењето од стапалото на гумата. Резултатот е побезбеден сите временски перформанси .. Одржливиот контакт со патот промовира подобра контролираност. Стабилниот контакт -лепенка ја подобрува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето бидејќи ја одржува гумата близу до површината на патот во секое време. На овој начин, одговорноста на воланот станува брза и прецизна во времето на одговор, додека структурата на гумата се стабилизира во однос на притисокот на возењето што влијае на тоа за време на погонот. Големите блокови на шарите на дизајнот на шарите го зголемуваат бројот на рабовите за гризење што ја зафаќаат површината на патот. Подобрата способност за зафаќање на патот ја надградува способноста за свиоци и моќта и гарантира безбедно искуство во возењето .. Crosstek 2 има 3Д мулти-бранови за блокирање на детали на SIPE на неговата област на шарите. Ова успева да го продолжи животниот век и да го намали нивото на бучавата на патот. СИПИ спречуваат флексирање на шара, што може да предизвика неправилно и предвремено абење на шарите, и со тоа овозможуваат притисокот на возењето да биде рамномерно дистрибуиран по пределот на шарата. Ова резултира во подолг траен животен век и употребливост на гуми. Дизајнот на шарите со деталите за сипирање, исто така, успева да ги канализира воздушните бранови од стапалото на гумата, без да им дозволи да стапат во контакт со елементите на шарите, успешно да го намалат нивото на бучавата на патот што се слуша за време на погонот. Цело време влечење. Подобрена контрола. Подолг траен живот. Намалено ниво на бучава на патот. Произведено за лесни камиони и SUV.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Nitto Crosstek 235 50r H гума
Свеж
Nitto Crosstek 235 50r H гума
Достапно е за нарачката
DEN 3219.52
Оценка на купувачите:

Nitto Crosstek 235 65r T гума
Свеж
Nitto Crosstek 235 65r T гума
Достапно е за нарачката
DEN 3.00
Оценка на купувачите:

Nitto Crosstek 255 50r H гума
Свеж
Nitto Crosstek 255 50r H гума
Достапно е за нарачката
DEN 3760.00
Оценка на купувачите:

Nitto Crosstek 275 55- T гума
Свеж
Nitto Crosstek 275 55- T гума
Достапно е за нарачката
DEN 2500.96
Оценка на купувачите:

Nitto Crosstek 225 65r H гума
Свеж
Nitto Crosstek 225 65r H гума
Достапно е за нарачката
DEN 2.33
Оценка на купувачите: