Бактон студио Алвис со модерна сива кадифена тапациран од средниот век, тапациран од 2 парчиња за трпезариска клупа
Свеж

Бактон студио Алвис со модерна сива кадифена тапациран од средниот век, тапациран од 2 парчиња за трпезариска клупа

DEN 1439.84

Достапно е за нарачката

Одвојте еден момент да се занимавате со обични привлекувачи со безгрижната природа на сетот „Алвис Банкет“. Направено во Малезија, овој сет вклучува една аголна клупа и една безмилосна клупа, секоја се состои од цврста рамка од дрво тапациран во луксузна кадифена ткаенина. Туфтинг на канали создава исклучителен геометриски дисплеј што ги истакнува богатите тонови на кадифето. Алвис бара склопување и има агли на нозе за одлична стабилност и поддршка. Изградба на прекрасен аранжман во кој било простор за јадење, алвис банкетот постави збогатува секоја прилика. Севкупна димензии на софата од 2-седиште (лево) : 44,90 "W x 25.00 " D X 32.10 "H; Димензии на седење со софа со 2-седиште : 44,90 " W x 17.90 "D x 17.90 " H; Севкупна аголна клупа (десно) Димензии : 52,40 "W x 25.00 " D x 32.10 "H; Димензии на областа за седење на аголот : 45,50 " W x 17.90 "D x 17.90 " H; Аголна рака на клупата : 32.10 "H; нозе (и двете) : 11.20 " H; Назад (и двете) : 13,80 "H; • сет од средниот век вклучува една (1) аголна клупа и една (1) безмилосна клупа • Изграден од иверица, MDF, LVL и гума дрво • Канал потпирач за грб • Поддржана со пена и пена и Тапациран во кадифена ткаенина • Аголни нозе • Перница на седиштето • Секоја клупа е независна • Тежина на производот : 75 фунти • Тежина на пакетот : 87,7 фунти • целокупна софа клупа од 2 седишта (лево) Димензии : 44,90 "W x 25.00" D x 32.10 " Ч; Димензии на седење со 2-седиште софа : 44,90 "W x 17,90" D x 17,90 "H; целокупна аголна клупа (десно) Димензии : 52,40" W x 25.00 "D X 32.10" H; Димензии на седење на аголни клупи : 45,50 "W x 17,90" D X 17,90 "H; Аголна клупа на рака : 32.10" H; Нозе (и двете) : 11,20 "H; назад (и двете) : 13,80" H; • Боја на производот : сива/орев кафеава • Состав на производи : ткаенина "100% полиестер"/иверица/mdf/lvl/пена/гума дрво.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.