Обновен TCL 55 Класа 4K Ultra HD Dolby Vision HDR Roku Smart LED телевизор ТВ
Свеж

Обновен TCL 55 Класа 4K Ultra HD Dolby Vision HDR Roku Smart LED телевизор ТВ

DEN 9568.00

Достапно е за нарачката

6-сериите на TCL комбинираат зачудувачки перформанси на сликата од 4 K HDR и наградуваната паметна платформа на Roku TV во задебелен, четкан метален дизајн за супериорно ТВ искуство. Dolby Vision обезбедува поголема осветленост и контраст, како и поцелосна палета на богати бои. Технологијата за контрола на контрастната зона на TCL индивидуално ја оптимизира сликата во до 120 зони за да даде впечатлив контраст помеѓу светло и темни области. IPQ моторот на модели од 6 серии ™ обезбедува прецизна репликација на бојата, додека HDR PRO Gamma значително ги подобрува перформансите на HDR во која било поставка. Моќните перформанси на сликата се надополнети со оперативниот систем Roku, обезбедувајќи лесен пристап до вашата кабелска кутија, Blu-ray плеер, конзола за игри и други уреди без да превртуваат преку влезови или комплицирани менија. Подобрениот далечински управувач ви дозволува да го користите вашиот глас за брзо да ја пронајдете омилената забава. Користете ја главната контрола за да пронајдете наслови на филмови, да лансирате или менувате канали, па дури и вклучете ги влезовите. Обновен TCL 55 "Class 4 K Ultra HD (2160 P) Dolby Vision HDR Roku Smart LED телевизор (55 R617-B) Овој производ можеби не бил сертифициран производител, но е професионално прегледан, тестиран и чист од обновени програми продавачи и добавувачи. Целосно функционален производ. Целосно функционален производ. Во како нова состојба која може или не може да има мали козметички дефекти, флеки, вдлабнатини, гребнатини кога се држат околу 12 инчи оддалечени или помалку. Овој производ ги вклучува сите додатоци што ќе бидат компатибилни и целосно функционални, но може да не бидат оригинални. Пакувањето може да биде генеричко . Овој производ може да се врати во рок од 90 дена за бесплатно враќање или замена ако не сте задоволни. Капацитетот на батеријата надминува капацитет од 80% во однос на неговиот нов еквивалент.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.