Цреќата за сопирачките на сопирачките на Raybestos се вклопуваат: Ford Mustang Svo, 1982- Линколн Континентал
Свеж

Цреќата за сопирачките на сопирачките на Raybestos се вклопуваат: Ford Mustang Svo, 1982- Линколн Континентал

DEN 1.00

Достапно е за нарачката

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева. Нашите црева ги исполнуваат федералните стандарди за да обезбедат одлични перформанси и безбедност, подолг живот на цревата, исклучителна издржливост и полесна инсталација од другите црева за задниот дел. • Вклучува идентично со стандардите што ги бараат производителите на ОЕ, обезбедувајќи оптимална заштита, животен век и безбедност • Вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ сопирачките, вклучително и загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица • Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одлична хидраулична Заптивка и максимална заштита на корозија • Фитинзи со двојно покриени обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.