Трговска марка ликовна уметност „Вермилион“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, златна украсна рамка
Свеж

Трговска марка ликовна уметност „Вермилион“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, златна украсна рамка

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзан -пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Вермилион“ Арт од Мајкл Бланшет Фотографија, злато украсен рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова е подготвено да виси парче во златна украсна рамка има дрвја, планини и облачно небо што се рефлектира во езерото слично на огледалото. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.