Луксузна нишка брои памук памук Дамаск лента за ленти, крал - бел
Свеж

Луксузна нишка брои памук памук Дамаск лента за ленти, крал - бел

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Доживејте блажен ноќен сон со нашите 100% памучни листови Пима. Изработено со употреба на суперфин 100% предиво од памук Пима за да ги направи овие листови со пима удобно дишење, што ги прави идеални за секоја сезона и Sateen ткаењето обезбедува меко и луксузно чувство. Целосно еластично вградениот лист има дополнителни длабоки џебови што ќе прифатат дополнителни високи душеци, така што вашата постелнина останува уредна и пријатна. Изберете од најразлични бои во цврста или шема на ленти Дамаск кои лесно одговараат на декор на вашата спална соба. Подобрете ја величественоста на вашата спална соба со овој елегантен сет на листови за бод. 100% памук Пима. 500 броење на нишки. Sateen ткаат. Сет на кралски лист вклучува 1 рамен лист : 1 целосно еластизиран вграден лист : и 2 кралски перници : . поставениот лист е великодушно со големина за да одговара на душеците до 18 инчи. Машина за перење. Следете ги етикетите за упатства за нега.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.