Luxpaper Покани за покана, 1 4, lb. Природно со црна постава, пакет
Свеж

Luxpaper Покани за покана, 1 4, lb. Природно со црна постава, пакет

DEN 2.00

Достапно е за нарачката

Дали барате висококвалитетен плик А4 за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, има метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Ковертите со тежина од 70 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на поканите А4 мерат 4.25 ”x 6.25” (121мм x 165мм). Тие исто така можат да се вклопат во внатрешноста на коверти со поголема големина или хартија внатре, вклучувајќи A6, A7, A8, A9 и A10. Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, луксуз 70 lb. природно со црни луксузни коверти се трајна и висококвалитетна опција за целата ваша забава -Блазни потреби. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Покани за покани за луксуз А4. Големина : 4 1/4 x 6 1/4 инчи. Природно со црна постава. Количина : 50 пакет. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се благодарни картички, зачувајте ги датумите, Божиќните фотографии и многу повеќе!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.