1- Карат Т.В. Дијамант 14KT сет за ангажман на розово злато
Свеж

1- Карат Т.В. Дијамант 14KT сет за ангажман на розово злато

DEN 3.00

Достапно е за нарачката

Почитувајте ја жената што ја сакате со овој класичен и традиционален сет на невестински дијаманти. Модерен во розово злато, прстенот за ангажман прикажува тркалезен камен дијамантски центар. Триото на помали дијаманти со акцент на акцент се спуштаат на секоја страна од центарот, додека прстенот на прстенот искри со дијаманти со акцент на канали. На денот на вашата свадба, координативниот контурен и канален сет дијамантски свадбен бенд го комплетира ансамблот. Овој исклучителен невестински сет плени со дијаманти и светла полирана сјај. Империјал 1-5/8 Карат Т.В. Дијамант 14 KT Rose Gold Enragement Ring Set : Дијамант Тежина : 1-5/8 Ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt Rose Goldavailable во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.