Момени Елсворт Машина Направи Полипропилен Слонова Коска Област Килим 5'3 7'6
Свеж

Момени Елсворт Машина Направи Полипропилен Слонова Коска Област Килим 5'3 7'6

DEN 1.00

Достапно е за нарачката

Софистицираниот стил на овој преоден тепих лежи во неговата таписерија на традиционални мотиви. Изработено од полипропиленски влакна, елегантното повторување на светло сините и морнаричките медалјони е нарушено од беж ленти кои даваат органска текстура на златниот филигран што се лизга. Декоративната покривка на подот му оддава почит на безвременскиот дизајн на текстилот за печатење дамаск, повторно измислувајќи го формалното поле за килими со лежерна леснотија што оди со се. Внатрешен Килим. Произведено Во Египет. Машина Направена. 100% Полипропилен Без Подлога. Висина На Купот : 0,25".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.