Bosal EPA Стандардно оптоварување директно вклопување каталитички конвертор, W Minifold Fits Изберете: 2001- Хонда Цивил LX
Свеж

Bosal EPA Стандардно оптоварување директно вклопување каталитички конвертор, W Minifold Fits Изберете: 2001- Хонда Цивил LX

DEN 2224.00

Достапно е за нарачката

Bosal Standard Charde Direct Cataly Catalytic Converter - Федералните каталитички конвертори на ЕПА Федерални каталитички конвертори се изградени според спецификациите на ОЕ и се дизајнирани со тешки не'рѓосувачки челик за трајност и подолг живот. ребрести тело за структурна стабилност и издржливост, мазни влезни/излезни споеви на влечење и монолитен катализатор на саќе за максимален проток. : Manufactured to strict OE Specifications OE Style Mounting for Easy Installation Heavy Duty Stainless Steel Construction Machined Flanges Maximum Flow Bosal EPA Standard Load Direct Fit Catalytic Converter, w/ Manifold Fits Select : 2001-2005 HONDA CIVIC LX 4 Cyl 1.7 L and more - add your vehicle to our Поставете додаток за проверка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.