Ричфилд Студиос, безжични светло за филтрирање полиестер, нијанси на прозорецот, кафеава, 17,5 48
Свеж

Ричфилд Студиос, безжични светло за филтрирање полиестер, нијанси на прозорецот, кафеава, 17,5 48

DEN 671.84

Достапно е за нарачката

Студијата на Ричфилд Студио, филтрирајќи ја безжичната клеточна сенка, филтрира светлина во просторијата додека ја одржува приватноста кога е затворена. Дизајнот без кабел обезбедува дополнителна безбедност за домови со деца и миленичиња. Изградбата на саќе ја подобрува енергетската ефикасност и помага во изолација и одржување на температури во затворен простор. Белешка : Измерете го прозорецот пред да купите соодветно вклопување. Нијанси може да се инсталираат внатре или надвор од рамката на прозорецот. Вистинската сенка е 0,25-инчен потесна од наведената големина за да се овозможи дозвола за монтирање. За инсталациите за внатрешноста на монтирање (во рамките на прозорецот) - Нарачајте ја точната големина на прозорецот. ¼ инчи одбивање ќе се земе на ширина за прецизно вклопување во обвивката за прозорецот . За инсталациите за надворешни монтирани (надвор од рамката на прозорецот) - се препорачува да додадете 4 инчи на ширина (2 “од двете страни) и должина за оптимална светлина Контрола и приватност . Филтрирање на светлина. Дизајнот без кабел е побезбеден за деца и ПЕТ. Лесно се крева и спушта. Мека крпа, мит за прашина или прицврстување на четката од правосмукалка од правосмукалка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.